30 yıllık deneyimiyle hem TÜRKİYE hem de ULUSLARARASI alanlarda çalışmalarına devam ederek emniyet, kalite ve süratten ödün vermeden yüklendiği işleri doğru, dürüst, sağlam, eksiksiz ve zamanında teslim etmeyi amaç edinmiştir. Şirketimiz hizmette güven, kalite, hız ve stabilite prensiplerine bağlı etik değerleri olan sosyal sorumluluk sahibi bir inşaat firması olarak %100 müşteri memnuniyeti sağlamayı ve gelişiminin sürekliliği ilkesinden asla taviz vermeden halen uzman kadrosuyla çalışmalarına devam etmektedir.

1997 yılında inşaat alanında çalışmaya başlayarak TÜRKİYE genelinde ve YURTDIŞINDA inşaat, hafriyat, kazı, yol patlatmalı dolgu malzemesi çıkarma, patlatma yapma işlerinde başarı sağlamış olarak ULUSLARARASI büyüyen bir firmadır.

2005 yılında IRAK’ ın Erbil kentinde havalimanı yapımının Makyol & Cengiz inşaat A.Ş ortak girişiminden alt yapı işini anlaşarak almış ULUSLARARASI pazarda faaliyetlere başlamıştır.

2007 yılında AZERBAYCAN’ ın Bakü şehrinde yapılmakta olan ASTRA yol yapımı işini üstlenen KISKA TEKNİK YAPI A.Ş ile alt yapı ve yol yapımı faaliyetlerine devam etmiştir.

2011 yılında Mehmet UYKUR ve Sezai UYKUR tarafından YOL-KUR HAFR. İNŞ. NAK. GIDA PET. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Olarak ULUSLARARASI pazarda iş potansiyelini arttırarak çalışmalarına devam etmiştir.

2012 yılında YOL-KUR TEFİROM İNŞ. ENERJİ A.Ş ile anlaşarak IRAK’ ın Süleymaniye kentinde TEFİROM tarafından yapılmakta olan demir çelik fabrikasının altyapı işlerini kazı, dolgu, serme, sıkıştırma işlerini başarı ile yapmıştır. Aynı zamanda HATAY’ da bulunan Yenibelen enerji bünyesinde olan ŞENBÜK Rüzgar Enerji işinin kazı, dolgu, hafriyat, malzeme, nakliye işlerini zamanında başarı ile tamamlamıştır.

2013 ve 2014 yıllarında ümraniye escort TEFİROM BAKRAS Enerji ve ZAFER inşaat Çerçikaya  Rüzgar Gülü işlerinin tüm kazı, hafriyat, nakliye, malzeme patlatma işlerini YOL-KUR zamanında başarı ile tamamlamıştır.